O nás

 

Vážení návštěvníci,

vítáme Vás na našich stránkách.

Naše restaurace nabízí prostory nejen ke všednímu posezení, ale i k důležitým rodinným a podnikovým akcím. Pořádáme svatby, oslavy,dětské párty, křtiny, promoce, rauty.. Pro tyto události máme k dispozici 2 zimní zahrady (jedna výhradně nekuřácká) s kapacitou 40 až 50 osob, dále salónek pro 15 osob. Kuřáckou místnost s krbem pro 30 osob.
Pro pořádání větších akcí (jako jsou svatby, školení, oslavy, plesy, konference,atd.) máme k dispozici sál s vlastním barem a venkovní terasou. Sál je plně klimatizován, je zde možnost ozvučení.K dispozici máme projektové plátno, mikrofon, pódium pro živé kapely. Kapacita sálu na svatby a rodinné oslavy a rauty je podle typu akce až 120 míst. Pro konference, školení a koncerty jsme schopni pojmout až 120 hostů.

Pro vaše malé ratolesti u nás najdete dětský koutek. V celém objektu je dostupná síť Wi-Fi.
Zaparkovat je možné přímo u restaurace.
Jakmile počasí dovolí nabízíme Vám 3 venkovní zahrádky a jednu velkou terasu v příjemném a klidném prostředí, kam se budete rádi vracet nejen pro klid a relax po celodenním shonu, ale i pro ochutnání naší moderní, avšak domácí kuchyně.
Po celý týden nabízíme jak hotová, tak  minutková jídla.
Celý rok pro Vás máme přichystané speciální akce české i mezinárodní kuchyně.
Během letních měsíců pořádáme venkovní grilování.

Těšíme se na Vaši návštěvu

Vaši Eva a Roman Papežovi s celým týmem Starochodovské restaurace

 

Možná vás bude zajímat trocha historie tohoto objektu:

Historie tohoto objektu je úzce svázána s nedalekou Chodovskou tvrzí. V dávných dobách zde byl původně dřevěný selský dvůr. V okolí byla řada rybníků a velká úrodná pole, ale i zrádné močály. Jak se v běhu času měnili majitelé, zažila celá usedlost dobré i špatné časy.

V roce 1884 byla postavena silnice z Bohdalce kolem chodovského dvora a přes obec dál do Šeberova. U nové hlavní silnice vyrostla na původních základech ze 16. století zájezdní restaurace. Už v té době zde vozkové a cestující přespávali před vjezdem do Prahy. Podle dochovaných zpráv to byl velmi známý hostinec – dokonce s vyhlášenou černou kuchyní. Silnice a její okolí se sice změnilo, ale část dnešní ulice Starochodovská je tou původní hlavní cestou do Benešova a dál do Budějovic a Vídně.

Nad restaurací byl po rekonstrukci mezi roky 1900 až 1902 vybudován za přispění Obce Sokolské tělocvičný a zábavní sál. Ten však sloužil Sokolům jen zhruba tři roky, kdy po neshodách s majitelem restaurace Sokolové postavili o pár desítek metrů dál novou tělocvičnu. Původní sokolský sál tak prošel rekonstrukcí a byl přebudován na klasický pro zábavy a tancovačky.

Na zahrádce byl postaven první velký kuželník v obcích na východ od Prahy. Jeho návštěva se tak stala pro místní i přespolní skoro povinností. Jinou místní významnou společenskou událostí byly odpolední čaje u muziky, na které místní starousedlíci dodnes vzpomínají.

V 50. letech po bolševickém převratu, kdy restauraci převzal státní podnik restaurací a jídelen, však sál a celý dům postupně chátral a nebyl už zdaleka využíván tak, jako v dobách předchozích. V roce 1968 byla obec Chodov spolu s Háji připojena k Praze. Bylo rozhodnuto o výstavbě budoucího Jižního města a v roce 1971 začaly výkopy inženýrských sítí a postupná demolice původní zástavby. V té době byl původní taneční sál nepříliš šťastně přestavěn na premiérové kino Chodov. Paradoxně však tato necitlivá rekonstrukce zachránila celý objekt před zbouráním.

V 70. letech byly původní chlévy v akci Z přestavěny na diskotéku ISIDOR. Tehdejší amatérská přestavba byla provedena značně „socialisticky“, rychle a nekvalitně. Při řádné rekonstrukci dnešního objektu vinárny koncem roku 1993 jsme narazili na řadu stavebních překvapení. Od ledna 1994 je pro Vás vinárna otevřena v podobě, jakou znáte dnes byť celý objekt neustále prochází renovacemi a úpravou svého vzhledu.

K části původní vinárny Isidor postupně přibyla jedna letní zahrádka se zahradním jezírkem, potom druhá „horní“ zahrádka a v roce 2007 byla otevřena zimní zahrada v bývalých kancelářích. Ta vám nově tak nabízí prostor k posezení v jarních či podzimních měsících, kdy bývá sice krásné slunečné počasí, ale není teplo na sezení venku. Díky velké prosklené ploše je zimní zahrada opticky spojena se zahrádkou u jezírka.¨

V roce 2008 jsme 31.12. slavnostně otevřeli nově rekonstruovaný původní taneční a společenský sál. V tomto sále se snažíme pořádat jak zábavy a malé plesy tak samozřejmě různé firemní akce, svatby, promoce a jiné rodinné oslavy.

Při rekonstrukci která byla poměrně velmi náročná vzhledem k nutnosti nainstalovat nejnovější technologie jako vzduchotechniku, klimatizaci, světelný a zvukový park, dokonalé zateplení a další ale zároveň zachovat původní ráz a vzhled jsme například při budování nového baru použily původní trámoví sálu, kde jsou ještě dneska vypálené značky starých tesařů ale i rok 1902 to nám nejenom odhalilo dobu stavby původního tanečního sálu a ty obrovské trámy v sobě mají kouzlo a sílu těch svých desítek let.

V roce 2009 jsme 16.10 otevřeli novou zimní zahradu v původní restaurační části, v této části pro vás můžeme připravit menší firemní akce do 50ti osob, stejně tak jako svatby, promoce a jiné rodinné oslavy a setkání. Tato část je kuřácká a podáváme zde 11 stupňové pivo  a máte k dispozici náš plný jídelní lístek. Prostředí jsme se snažili navodit staré selské usedlosti ale interiér budeme ještě dokončovat malbama na zdi, jak už je u nás zvykem. V roce 2011 byla zimní zahrada propojena se zahrádkou vekými prosklenými dveřmi tak jako zimní zahrada u vinárny. Zimní zahrada s takto velkou prosklenou plochou a plně vytápěná je velmi světlá a příjemná a i v podzimním pošmourném prostředí.

V roce 2010-2012 jsme zároveň upravili i restaurační zahradu kde přišla nová pravá cihlová dlažba a změnili jsme původní vchod, kde jsme vybudovali zvýšené podium na sezení s několika selskými stoly. Celá zahrádka prošla dalšími drobnými úpravami a tak se nám dneska líbí dokonce víc než původní zahrádka s rybníčkem u vinárny.